Poznaniacy i gliwiczanie ciągle bez punktów, mowa oczywiście o piłkarzach Warty i Piasta którzy w sobotę o godzinie 17:30 bezpośrednio zmierzą się na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim.

Typy Dnia – 12 września (sobota)

Warta Poznań vs Piast Gliwice. Typ i Analiza

Mimo to faworytem są podopieczni Waldemara Fornalika, ponieważ za nimi przede wszystkim przemawia doświadczenie. Wiadomo, mecze w europejskich pucharach robią swoje, plus w sezonie 2018/2019 zdobyli mistrzostwo Polski. Nic dodać nic ująć. Nic więc dziwnego, że są faworytem.

Myślę że w sobotę lepszej gry powinniśmy oczekiwać właśnie od piłkarzy Piasta. Po przerwie reprezentacyjnej mogą być inną drużyną, zdecydowanie lepszą, bo tę przerwę z powodu Ligi Narodów gliwiczanie dobrze wykorzystali. Więc jest szansa, że w sobotę zdobędą pierwsze punkty w PKO Ekstraklasie.

Osobiście liczę na trzy, tym bardziej że po urazach trenują już Mikkel Kirkeskov i Gerard Badia co jest bardzo dobrą wiadomością przed spotkaniem z Wartą. Przypomnijmy, początek sezonu w wykonaniu piłkarzy Piasta był nieudany, gdyż przegrali ze Śląskiem Wrocław 0-2 i Pogonią Szczecin 0-1.

Nie zapominajmy jednak, że pozostawili dobre wrażenie na Białorusi gdzie na początek eliminacji Ligi Europy w kwitkiem odprawili Dynamo Mińsk wygrywając 2-0. W dotychczasowych meczach ligowych podopiecznym Waldemara Fornalika przede wszystkim brakowało skuteczności i właśnie nad tym elementem ostatnio najbardziej pracowali.

Wymęczone zwycięstwo po rzutach karnych z drużyną Błękitni Stargard w ramach 1/32 finału pucharu Polski oraz porażki w PKO Ekstraklasie z Lechią Gdańsk 0-1 i Zagłębiem Lubin 0-1 świadczą o złym przygotowaniu piłkarzy Warty Poznań do nowego sezonu. Już mecz z Błękitnymi Stargard (3-3 w regulaminowym czasie gry) pokazał, że ich słabością jest defensywa co w sobotę powinni wykorzystać gliwiczanie.

Typ: 2 (DNB – remis=zwrot)