W sobotę na parkietach PlusLigi dojdzie do spotkania Trefla Gdańsk z Czarni Radom. Mecz przewidziany jest na godzinę 17:30 w Ergo Arenie, czyli hali na granicy Gdańska i Sopotu. Po obecnych formach drużyn można powiedzieć że to będzie walka „Dawida z Goliatem”, choć jej koniec prawdopodobnie będzie inny niż w opowieściach biblijnych.

Dobre typy bukmacherskie – 28 listopada

PlusLiga Trefl Gdańsk – Czarni Radom Typ i Analiza

Trefl Gdańsk jest w gazie i to nie podlega dyskusji, ostatnie cztery ich mecze to zwycięstwa, a w trzech ostatnich meczach to nawet seta nie stracili. Pokonali takie uznane drużyny jak Resovie Rzeszów 3:0, Aluron Zawiercie 3:0, Ślepsk Suwałki 3:0, a jeszcze szybciej Verve Warszawa 3:2. Bukmacherzy nie przypadkowo ich faworyzują przy konfrontacji z drużyną Czarni Radom wystawiając na nich kurs 1,12 (Fortuna).

Czarni Radom w ostatnich 3 grach musiało uznać wyższość rywali, choć ostatnio wrócił Dawid Konarski i może pociągnie swoją drużynę do lepszego grania. Polegli na polu bitwy z Olsztynem 1:3, GKS Katowice 0:3 czy Jastrzębskim Węgiel 1:3. Walka o top4 w lidze, a potem w playoffach o mistrza, jak i walka o utrzymanie to raczej im nie grozi. Dlatego drużyna z Radomia będzie starała się dograć ten zwariowany sezon do końca czerpiąc przyjemność z grania.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Tak jak szybciej wspomniałem kurs na zwycięstwo gospodarzy jest mizerny, więc nie ma co pakować się w takie niskie zyski. Natomiast uważam że ciekawą opcją jest granie bloków gospodarzy, którzy w ostatnim czasie świetnie się spisują w tym elemencie. Z Asseco Resovią Rzeszów 11 bloków (3 sety), czy z Aluron Zawiercie 13 bloków (3 sety). Sporą zasługę miała zmiana atakującego w wyjściowej szóstce za Mariusza Wlazłego ( 194 cm ) na Kewina Sasak ( 208 cm) przez co gdańszczanie zdecydowanie podwyższyli blok. A sam Kewin zaliczył 3 asy z Resovią Rzeszów i 2 asy z Aluron Zawiercie.

Wystarczy spojrzeć na wzrost zawodników Trefla Gdański stojących pod siatką to zobaczymy Bartłomiej Lipiński 201cm, Mateusz Mika 206cm, Bartłomiej Mordyl 201cm, Pablo Crer 206cm, Marcin Janusz 191cm i szybciej wspomniany Kewina Sasak 208cm. Oprócz rozgrywającego to wszyscy powyżej dwóch metrów, więc mają kim straszyć na siatce. A trzeba dodać że mimo niższego wzrostu od kolegów, rozgrywający Marcin Janusz dobrze sobie radzi w elemencie bloku i z Rzeszowem zanotował 1 blok, a z Zawierciem aż 3.

Czarni Radom natomiast w dwóch ostatnich meczach dali zatrzymać się na siatce z AZS Olsztyn 8 razy plus do tego było 14 wybloków. A w meczu z GKS Katowice dostali 7 bloków i jeszcze 11 wybloków, co świadczy ewidentnie o tym że są do zatrzymania na siatce.

Dlatego uważam za fajną opcję ofertę bloków gospodarzy, którzy na swoim parkiecie powinni zaprezentować się z lepszej strony w każdym elemencie m.in w blokach. Spodziewałem się linii na poziomie 8,5 , a bukmacherzy naciągnęli ją jeszcze wyżej bo do 10,5. To mimo to uważam, licząc na występ Kewina Sasak, że tą linie powinni pokryć, a najlepszą ofertę na bloki 10,5 Trefla z kursem 2 ma eToto ( www.etoto.pl) oraz Betfan 1,95 ( www.betfan.pl ).

fuksiarz bonusy
Poprzedni artykułBałtyk Gdynia – Świt Skolwin – Typy bukmacherskie 28 listopada
Następny artykułOK Financial Group – Samsung Blue Fangs – Typy bukmacherskie 29 listopada