Jednym z najciekawszych spotkań pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy będzie rywalizacja mistrza Polski Piasta Gliwice z ósmą drużyną poprzedniego sezonu Lechem Poznań. Spotkanie odbędzie już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

Typy Dnia – 20 lipca (sobota)

PKO BP Ekstraklasa: W Gliwicach „Kolejorz” zagra w najmocniejszym składzie!

17 lipca środa, właśnie w tym dniu gliwicznie rozgrywali rewanżowe spotkanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z którą niestety pożegnali się przedwcześnie. Niestety odpadli na własne życzenie, a kto oglądał spotkanie wie i mam nadzieję że się zemną zgadza, iż nie było to najlepsze spotkanie w ich wykonaniu.

Najlepszym zawodnikiem chyba był Jakub Czerwiński który w 21. minucie przepięknym strzałem głową otwarł wynik spotkania, od tego momentu chyba nikt nie przypuszczał koszmarnej końcówki mistrzów Polski w której zaprezentowali się beznadziejnie. To wszystko zapoczątkował ich bramkarz Frantisek Plach który w 81. minucie otrzymał żółty kartonik za bezsensowny faul na przeciwniku, który w nagrodę otrzymał rzut karny i na nieszczęście Piasta minutę później Hervaine Moukam doprowadził do remisu.

Niestety to nie była ostatnia bramka w tym meczu, pięć minut później, czyli praktycznie przed końcem spotkania, gdy większość kibiców liczyło przynajmniej na dogrywkę jak się okazało, przeliczyło się. W 87. minucie w polu karnym Piasta znalazł się Volkov który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelając głową posłał piłkę do siatki i tym samym przypieczętował awans BATE do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Czy przed meczem ktoś się spodziewał takiego rozstrzygnięcia? pewnie jakaś część ludzi tak, bo nie oszukujmy się, jedynie czego mistrzom Polski w tym mecz zabrakło, to doświadczenia, doświadczenia i jeszcze raz doświadczenia. Dlatego prędzej czy później i tak pożegnaliby się z Ligą Mistrzów.

Zabrakło także spokoju, to było widać po piłkarzach którzy czuli się jakoś nieswojo, mimo że rewanż rozgrywali przed własną publicznością. W następnym meczu w ramach pierwszej kolejki ekstraklasy mierzyć będą się z Lechem. Jak widać gliwiczanie przystąpią do tego spotkania w bardzo złych nastrojach, podłamani głupią porażką z BATE co także w sobotę może się dla nich źle skończyć. Dlatego jeżeli miałbym coś tu stawiać, to w kierunku Kolejorza, ale dość bezpiecznie na ich zwycięstwo z opcją remisu po kursie 1.49 w Fortunie.

W sumie Piast przegrał dwa ważna mecze już na początku sezonu, bo wcześniej jak wiadomo w Superpucharze Polski uległ także Lechii Gdańsk 1-3. Co prawda Waldemar Fornalik nie wystawił najmocniejszej jedenastki, ale jednak, takie porażki pozostają w pamięci na długo. Warto więc w sobotę grać w kierunku Lecha, tym bardziej, że przystąpi do tego spotkania w niemal najmocniejszym składzie, jedynie bez Juliusza Letniowskiego. Jak więc widać, wszyscy są zdrowi, wszyscy są gotowi do gry, a co za tym idzie? Lech może to spotkanie wygrać.