Coraz lepiej w eliminacjach Euro 2020 prezentuje się Portugalia, po dwóch remisach z Ukrainą i Serbią tym razem udało jej się zainkasować trzy punkty, w Belgradzie mistrzowie Europy pokonali już Serbię 4-2.

Typy Dnia – 10 września (wtorek)

Eliminacje Euro 2020: Litwa vs Portugalia. Typ i Analiza

Przed meczem z Serbią ich sytuacja w tabeli nie wyglądała najlepiej, przypomnijmy, eliminacje rozpoczęli bardzo słabo. W pierwszej kolejce przed własną publicznością bezbramkowo zremisowali z Ukrainą. I choć w meczu z tym przeciwnikiem Portugalia oddała więcej strzałów na jego bramkę, i nie pozwoliła mu rozwinąć skrzydeł, to jednak ani razu nie była w stanie zaskoczyć bramkarza, ponieważ zawiodła skuteczność.

Zdecydowanie więcej okazji stworzyła sobie podczas spotkania z Serbią, przed własną publicznością miała 28 podejść, no ale znów nie był to wielki mecz Cristiano Ronaldo, a jakby tego było mało, z powodu kontuzji nie dokończył nawet pierwszej połowy, plac gry opuścił już w 30. minucie spotkania.

Nie od dziś wiadomo, że napastnik Juventusu jest najważniejszą postacią reprezentacji Portugalii. To dzięki jego dobrej postawie Portugalczycy w 2016 zdobyli mistrzostwo Europy. To on 5 czerwca tego roku poprowadził swój zespół do finału Ligi Narodów strzelając w półfinale Szwajcarom aż trzy bramki. Jak więc widać, był najlepszym graczem w tej konfrontacji.

Ostatecznie Portugalia te rozgrywki wygrała, w finale była lepsza od Holandii z którą wygrała 1-0. No i jak wiadomo ostatnio wreszcie udało jej się przełamać w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 gdzie na wyjeździe pokonała Serbię 4-2. Między innymi gola w tym meczu strzelił niezawodny Cristiano Ronaldo co napawa optymizmem przed kolejnymi meczami.

Gwiazdor Juventusu jak widać z meczu na mecz zaczyna nam się rozkręcać, a co za tym idzie Portugalczycy są już bardziej skuteczni co pokazali w ostatnim meczu. W Belgradzie oddali cztery strzały w światło bramki zakończone golami. Łącznie stworzyli sobie piętnaście sytuacji bramkowych i jak na faworyta przystało, częściej utrzymywali się przy piłce.

Litwa jest zdecydowanie słabszym przeciwnikiem, więc we wtorek powinniśmy się spodziewać przekonującego zwycięstwa mistrzów Europy. W grupie B Litwini zajmują ostatnie miejsce mając zaledwie jeden punkt na koncie. Wywalczyli go w starciu z Luksemburgiem gdzie przed własną publicznością zremisowali 1-1.

Tyle szczęścia nie mieli natomiast na wyjeździe gdzie przegrali z tą reprezentacją 1-2. Poza tym odnotowali wyjazdową porażkę z Serbią 1-4 i ostatnio przegrali u siebie także z Ukrainą 0-3. Litwa jest słabiutka nie tylko w defensywie, ale także w ofensywie, brak dobrych napastników czego dowodem jest Fedor Cernych który w meczu z Ukrainą zagrał od pierwszej minuty, mimo że w ostatnim czasie praktycznie nie grał, jedynie w starciu z Arsienałem Tuła rozegrał 74. minuty, jednak bramki dla Orenburgu także nie strzelił. No co tu dużo pisać, Portugalia powinna spokojnie ten mecz wygrać.

Typ: 2 (-1,5 Handicap)