W środę 25 listopada o godzinie 11 pojedynek siatkarski na parkietach ligi koreańskiej, KB Stars zmierzy się z Samsung Blue Fangs. Gospodarze będą dążyć do zwycięstwa i objęcia fotela lidera ligi, goście będą walczyć żeby odbić się od dna, bo aktualnie są czerwoną latarnią ligi. Ale zdecydowana większość analizy poświęcimy Bartkowi Krzysiek nad którym pojawiły się czarne chmury.

Dobre typy bukmacherskie – 25 listopada

Bartosz Krzysiek vs Keita Dobre typy bukmacherskie

KB Stars ostatnio zmierzyło się na wyjeździe z Hyundai Skywalkers i pewnie wygrali 3:0. Przeciwnik aktualnie w dołku i zaliczył 6 przegraną z rzędu, ale takie wyniki za bardzo nie mogą dziwić ponieważ w Hyundai przed sezonem nastąpiło dość spora zmiana pokolenia i kadra została odmłodzona. Standardowo w zespole KB Stars prym w ataku wiódł Keita, który zdobył 18 punktów przy 64% skuteczności w ataku i do tego dorzucił 2 asy serwisowe. KB Stars jak dotąd rozegrał 4 mecze u siebie i wszystko wygrało mimo że przeciwników łatwych nie mieli.

Samsung Blue Fangs aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i przez ostatnie 5 meczy tylko raz wygrali, ale trzeba podkreślić że porażki po 5 setówkach. Dlatego w klubie spore rozgoryczenie że niewiele brakuje do wygrania i ostatecznie przegrywają. Całą winę za te nieszczęśliwe porażki obarczony jest nasz rodak atakujący Bartka Krzysiek, którego gra w większości meczy przypomina rollercoaster.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

„Bartec” bo taki ma napis na plecach koszulki, zanotował 245 punktów (z skuteczności ataku 48,65%), 7 asów i 22 bloki w 9 meczach w tym sezonie. Jest to wynik czwarty z siedmiu zagranicznych graczy po Keicie (KB Insurance) -Daudi (Hyundai Capital) -Russell (KEPCO). Wskaźnik skuteczności ataków jest w sumie 8, a także 4 wśród zagranicznych graczy, po -Keita -Felipe -Daudi.
Problem polega na tym że jest zawodnikiem który nie prowadzi swojej drużyny do zwycięstwa, oraz nie ma dobrego serwisu. Ale też notuje w meczu okres dobrej gry mieszane z słabą grą i te wahania są zbyt duże. Potrafi w jednym secie zdobyć 2 punkty, by następnego być nie do zatrzymania. Dlatego takie zachowanie strasznie komplikuje grę trenerowi Ko Hee-jin który powiedział:

Myślę, że obecna opieszałość to posiadane umiejętności. Muszę skonsultować to z klubem

Przykładem jest mecz z Kepco gdzie słabo radzą sobie z uderzeniami na dużych wysokościach. Trener stwierdził, że Krzysiek o wysokości 207 cm może z łatwością ich mijać, ale ostateczny radził sobie tragicznie. Bartec nie spełniał oczekiwań z 3 punktami w pierwszym secie i 2 punktami w trzecim. Trener tłumacząc mu powiedział:

Spójrz na drugą osobę. Wszyscy są niżsi od ciebie. Jeśli uderzysz to lżej z spokojem, nikt nie może cię powstrzymać.

Bartec ostatecznie zdobył tylko 19 punktów, a tylko po jednym punkcie w każdym ważnym 4 i 5 secie. Teraz w klubie Samsung mają problem i są praktycznie kilka opcje. Nawet jeśli jest inny zagraniczny gracz, który mógłby być zainteresowany, wprowadzenie go do klubu zajmie dwa miesiące.

Proces wymiany zagranicznych graczy wygląda następująco. Przede wszystkim muszą wypowiedzieć umowę z Polakiem. Następnie negocjacje transferowe z klubem wybranego zawodnika muszą zostać zakończone, a międzynarodowa umowa transferowa (ITC) z Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) musi zostać wydana i podpisana. Następnie otrzymać wizę pracowniczą w lokalnej ambasadzie, a teraz, przez Corona 19, proces jej wydania jest trudniejszy i trwa dłużej niż wcześniej. Nawet jeśli szybko otrzymasz wizę pracowniczą, czeka go kwarantanna dwa tygodnie po wjeździe do kraju. W tym czasie drużyna musi przetrwać bez zagranicznego zawodnika. W rzeczywistości sezon jest już skończony. W końcu czy to się podoba czy nie ostatecznie bardziej prawdopodobne jest zostanie Bartka Krzysiek do końca sezonu.

Chociaż jego umiejętności są rozczarowujące, Bartek zbiera lepsze niż ktokolwiek inne recenzje pod względem treningu i stylu życia. Jest dobrym zawodnikiem, który bez zarzutu zalicza wszystkie jednostki treningowe prowadzone przez trenerów. Klub też to przyznaje:

To podejście jest najlepsze niż jakikolwiek było u innego gracza, który przeszedł przez Samsung w przeszłości.

Klub postanowił dać jeszcze szanse i zastosować metodę „trenować tak jak chcesz, żeby pokazać lepsze wyniki w meczach”. W przeszłości niektóre drużyny po tej metodzie podnosiły ocenę zawodnikom, wykluczając treningi dla zagranicznych zawodników, którzy twierdzili, że nie mogą zajechać się na porannym treningu. Jak z resztą polski atakujący przyznał jednym z wywiadów że życie w klubie nie jest łatwe:

W Samsung Training Center codziennie spędzam około 10-12 godzin. Już o 7-8 rano jestem odbierany z mieszkania. Zawożą mnie do ośrodka, tam najpierw mnie ważą i mierzą mi temperaturę, dają sok z buraka, a potem śniadanie i poranny trening. Z tych zajęć idziemy od razu na obiad, po nim mam do dyspozycji jednego z czterech fizjoterapeutów. Chwila odpoczynku, popołudniowy trening, sauna i kolacja. Po niej mogę iść do domu.

Faworytem tego spotkania niewątpliwie są gospodarze, którym lider Keita nie zawodzi w przeciwieństwie do obcokrajowca drużyny przeciwnej. Tylko patrząc na historię meczy rozegrany u siebie zawsze tracili seta, nawet z Hyundai Skywalkers który ostatnio jest w większym dołku niż Samsung. Do tego dochodzi sytuacja z Polakiem i liczę że wyjdzie mega zmotywowany oraz skoncentrowany na ten mecz, w końcu ma coś do udowodnienia wszystkim. Dodatkowo Samsung w ostatnich 5 meczach zawsze zdobywał 2 sety i pewnie tego meczu łatwo nie odpuszczą. Dlatego najlepszą propozycje do gry jest powyżej 3,5 seta, a taka oferta dostępna jest po kursie 1,55 w  STS ( www.sts.pl ) i Betclic ( www.betclic.pl ) z kursem 1,5.

fuksiarz bonusy
Poprzedni artykułKAL Jumbos – Woori – Typy bukmacherskie 24 listopada
Następny artykułVerva Warszawa – Skra Bełchatów – Typy bukmacherskie 25 listopada