Piłkarze Argentyny stoją nad przepaścią, ich sytuacja w grupie „B” po dwóch kolejkach wygląda koszmarnie, mają zaledwie jeden punkt na koncie i tym samym zajmują ostatnie czwarte miejsce. Takiego startu nie spodziewali się chyba najlepsi eksperci świata, ale niestety takie są fakty. Aby zachować szanse awansu do ćwierćfinału, Argentyna musi w niedzielę zdobyć trzy punkty.

Typy Dnia – 23 czerwca (niedziela)

Copa America 2019: Argentyna niepewna awansu do ćwierćfinału. Z Katarem musi wygrać!

Kto będzie jej ostatnim przeciwnikiem w grupie? jak widać Katar który przypomnijmy, na tegorocznym Copa America występuje gościnnie. Czy jest to reprezentacja która może sprawić niespodziankę? patrząc na to, że 1 lutego w finale pucharu Azji wygrała z Japonią 3-1 można powiedzieć tak, ale bez przesady, w końcu Japonia to nie Argentyna prawda? no właśnie, a przynajmniej na papierze jest zdecydowanie mocniejszą drużyną.

Tak czy siak tym razem Messi i spółka nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów i tyle. Oczywiście tu bym stawiał na ich zwycięstwo, dlaczego? ponieważ muszą wygrać. No i przede wszystkim mają mocniejszy zespół któremu co prawda brakuje zgrania co pokazały pierwsze mecze na tym turnieju, ale Argentyna jest w stanie się podnieść i rozegrać dobry mecz z Katarem.

W pierwszej kolejce przegrała z Kolumbią 0-2, z Kolumbią która stworzyła sobie zaledwie osiem sytuacji bramkowych i oddała tylko dwa strzały w światło bramki. Na nieszczęście Argentyny w składzie miała Martineza który w 71. minucie otworzył wynik spotkania, a w 86. minucie zwycięstwo przypieczętował najlepszy zawodnik Atalanty.

Jeden z najlepszych piłkarzy ostatniego sezonu w Serie A Duvan Zapata strzelił dla swojej drużyny 24 bramki i tym samym został wiceliderem klasyfikacji najlepszych strzelców włoskiej ekstraklasy. Jak więc widać, mieć takiego piłkarza w swojej drużynie to jest skarb. Wchodząc na ostatnie cztery minuty regulaminowego czasu gry pokazał charakter strzelając gola dla Kolumbii.

Niestety Argentyna po tym meczu nie wyciągnęła wniosków, bowiem w drugiej kolejce tylko zremisowała z Paragwajem 1-1. W meczu z tym przeciwnikiem bardzo się męczyła, jej największą bolączką była ofensywa i brak zgrania. Przegrywając 0-1 w drugiej połowie z rzutu karnego wyrównał Messi, ale warto dodać, że pięć minut później Paragwaj nie wykorzystał jedenastki którą zmarnował Gonzalez. Jak więc widać, Argentyna zremisowała bardzo szczęśliwie, a statystki pokazują, że był to jej bardzo słaby mecz, bowiem stworzyła sobie zaledwie siedem sytuacji bramkowych i oddała tylko dwa celne strzały na bramkę rywala.

Mimo to Messi wciąż wierzy w awans do ćwierćfinału i przede wszystkim w lepszą grę swojej drużyny w najbliższym starciu z Katarem. Ta reprezentacja w pierwszej kolejce zremisowała z Paragwajem 2-2, natomiast w drugiej przegrała z Kolumbią 0-1. W tym meczu zaprezentowała się bardzo słabo, mogła stracić więcej bramek. Widać, że w defensywie Katar prezentuje się słabiutko co powinna wykorzystać Argentyna i odnieść w niedzielę ważne zwycięstwo.