Ostatnie lata trochę przyzwyczaiły nas do tego, że dostajemy coś za darmo. Możemy oglądać coraz więcej filmów i seriali za darmo, słuchać muzyki w serwisach streamingowych czy też dostajemy darmowe spiny w kasynach online. Jednak brak opłat kojarzy się nam również z grami online. Popularne są obecnie bowiem gry typu MMO, które choć są darmowe, to jednak posiadają system mikropłatności. Dzięki temu ich twórcy często zarabiają nawet więcej niż producenci płatnych gier. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się darmowym grom RPG na PC, wśród których oczywiście dominować będą MMORPG.

Path of Exile

Path of Exile to stworzona w 2013 roku przez Grinding Gear Games gra z gatunku action-RPG, w której to przenosimy się do świata fantasy zniszczonego przez wielki kataklizm. Trafiamy tutaj do świata Wraeclast, w którym możemy być tymi dobrymi lub złymi. Naszym zadaniem będzie tutaj eksploracja świata, wykonywanie różnych zadań, jak i również walka z wrogami. Gra bardzo przypomina serię Diablo, więc niezwykle istotne tutaj będzie zbieranie zwykłych lub magicznych przedmiotów, z pomocą których zwiększamy umiejętności naszego bohatera. Dzięki zebraniu kolekcji danych przedmiotów odblokowujemy nową specjalność, która będzie następnie przez nas rozwijana. Już na początku możemy wybrać jedną z siedmiu klas postaci. Różnią się one siłą, inteligencją oraz zręcznością. Możemy tu zdecydować się na samotne granie na serwerach, jak i również dołączanie do klanów. Gra posiada bardzo ładną oprawę graficzną i wciąż jest niezwykle popularna wśród graczy.

Guild Wars 2

Wydana w 2012 roku przez ArenaNet Inc. gra Guild Wars 2 stanowi sequel cenionej produkcji MMO osadzonej w świecie fantasy. Fabularnie jesteśmy przeniesieni tutaj 250 lat po wydarzeniach z Guild Wars: Eye of the North. Nasza kraina uległa ogromnym zmianom po pojawieniu się smoków, które prawie doprowadziły ludzkość i inne rasy do zagłady. Wybieramy tutaj własną postać, po czym poznajemy jej historię, a następnie samemu mamy wpływ na dalsze wydarzenia. Guild Wars 2 to gra RPG z dynamiczną walką, niezwykle bogatym i szczegółowym światem, jak i ciekawymi trybami dla graczy. Historie tu zmieniają się w zależności od naszych działań. Możemy tu walczyć samodzielnie lub w towarzystwie innych graczy z różnymi bestiami. Można tutaj toczyć pojedynki zarówno w trybie PvP, jak i PvE.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
eFortuna.pl2720 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Star Wars: The Old Republic

Tytuł ten z gatunku MMORPG to oczywiście świat z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dzieło od BioWare obecne jest na rynku od 2011 roku, zaś w lipcu 2020 roku trafiło wreszcie na Steam. Przenoszeni jesteśmy tutaj mniej więcej 300 lat po wydarzeniach z Knights of the Old Republic, co i tak oznacza kilka tysięcy lat przed samymi filmami. Jednak i tutaj główny konflikt toczy się między Galaktyczną Republiką a Imperium Sithów. Możemy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu i wcielić się zarówno w wojownika mieczem, żołnierza, jak i w miarę neutralnego przemytnika. Naszym zadaniem będzie eksploracja poszczególnych regionów, wykonywanie zadań, walka z wrogami. Dzięki temu będziemy mogli stopniowo zwiększać umiejętności swojej postaci. Możemy przy okazji korzystać z pomocy wybranych NPC. W grze obok typowych pojedynków PvE dostępne są także tryby do współzawodnictwa z innymi graczami.

Oczywiście to tylko zaledwie 3 z wielu gier RPG, w które możemy zagrać za darmo. Chcielibyśmy jednak jeszcze wspomnieć o takich tytułach jak: The Lord of the Rings Online, Dauntless, Skyforge, Genshin Impact, Blade & Soul, Rift, Eve Online, Smite.

fuksiarz bonusy
Poprzedni artykułManchester City – Crystal Palace – Typy bukmacherskie 17 stycznia (niedziela)
Następny artykułUdinese – Inter – Typy bukmacherskie 23 stycznia (sobota)