Wreszcie doczekaliśmy się kontynuacji niemieckiej Bundesligi, czyli jednej z najlepszych lig świata, mam nadzieję że na długo z nami pozostanie. Pierwsze mecze 26. kolejki już w najbliższą sobotę tradycyjnie o godzinie 15:30.

Typy Dnia – 16 maja (sobota)

Augsburg vs Wolfsburg. Typ i Analiza

Na WWK Arena dojdzie do rywalizacji pomiędzy Augsburgiem a Wolfsburgiem. Po ponad dwumiesięcznej przerwie tak naprawdę ciężko przewidywać co się może stać podczas najbliższej kolejki. W jakiej dyspozycji są dane drużyny, na co je stać, niewykluczone że będzie to kolejka niespodzianek.

W związku z tym w meczu tych drużyn zachęcam do stawiania na zakłady ilości bramek. Bo wiele wskazuje na to, że obie drużyny będą popełniały proste błędy w defensywie.

Jak wygląda tabela po 25. kolejach? Gospodarze sklasyfikowani są na czternastym miejscu w tabeli. Przed pandemią koronawirusia nie prezentowali się najlepiej.

Najsłabszym ich punktem była linia obrony, powinniśmy zauważyć, że w dotychczasowych meczach piłkarze Augsburga stracili aż pięćdziesiąt dwie bramki. Jak więc widać, defensywa jest ich głównym problemem. Ich ostatni mecz w marcu zakończył się porażką z Bayernem 0-2.

Wcześniej w starciu z Moenchengladbach padło aż pięć bramek, ostatecznie górą były Źrebaki które wygrały 3-2. Natomiast Wilki zajmują siódme miejsce w tabeli. Dwa ostatnie mecze ligowe zremisowały, z RB Lipsk 0-0 i wynikiem 2-2 zakończyły spotkanie z Union Berlin. Po tak długiej przerwie myślę, że obie drużyny lepiej będą prezentowały się w ofensywie niż defensywie, dlatego przewiduję bramki.

Zwłaszcza że piłkarze Augsburga jak wiadomo słabiutko prezentują się w defensywie praktycznie od początku sezonu, więc tym bardziej możemy liczyć na gole. To będzie całkiem inne spotkanie niż w październiku ubiegłego roku kiedy obie drużyny zakończyły mecz bezbramkowym remisem. Tym razem zanosi się na gole.

Typ: powyżej 2,5 gola